ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
dunder
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Πέμ 19 Μάιος 2011, 14:57
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από dunder » Τετ 24 Νοέμ 2021, 09:19

Εννοείται ότι μας πόνεσε η ήττα και ειδικά ο τρόπος που ήρθε, αλλά αν το καλοσκεφτείς, όλο αυτό το σκηνικό που έστησαν οι βάζελοι δείχνει πόσο για λύπηση είναι και πόσο έχουν μικρύνει σαν μέγεθος... Άλλες χρονιές θα πανηγύριζαν έτσι αν έπαιρναν ευρωπαϊκό, τώρα έκλεισαν το κέντρο για μια νίκη στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Megara13
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 20:14
Has thanked: 137 times
Been thanked: 65 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Megara13 » Τετ 24 Νοέμ 2021, 09:52

Λογικο να θέλετε να χρυσωσετε το χάπι αλλά δεν.

Να σου κάνω μετάφραση λοιπόν.
Λέγατε όλοι 20 πόντους διαφορά. Έδινε 1.20 ο άσσος. Αντικειμενικα είστε καλύτερη ομάδα μέχρι στιγμής. Ακλόνητο φαβορί. Έχουμε δει τα χειρότερα φέτος από αυτή την ομαδα και όμως πριν το ματς πάμε να τους στηριξουμε, να τους δωσουμε δύναμη, να τους πούμε γαμηστε τους.

Ερχονται σας γαμανε, δηλαδη έχουν τα αρχιδια να γυρίσουν από το -14, εκεί που όλοι οι υπόλοιποι θα το παρατουσαν και όχι μόνο αυτό, στα τελευταία λεπτά έχουν 90-10 διαιτησία, παρόλα αυτά μένουν συγκεντρωμενοι στο ματς και δεν κλαψομουνιαζουν σαν τα μπουρδελα σας και τελικά σας ξεκωλιαζουν.

Οπότε μετά από τέτοια πουτσα έχοντας χειρότερο σύνολο και κόντρα διαιτησία πάω να τους υποδεχτω και να πανηγύρισω μαζί τους.

Είμαι για λύπηση και έχω μικρυνει σαν μεγεθος που παίρνω τα τελευταία 26 χρόνια σερί τίτλο.. Καλή φάση

dunder
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Πέμ 19 Μάιος 2011, 14:57
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από dunder » Τετ 24 Νοέμ 2021, 10:14

Δεν πάω να χρυσώσω κανένα χάπι ούτε το παίζω υπεράνω, είπα ότι η ήττα πόνεσε και δεν θέλω να χάνω από εσάς ούτε στο πινγκ πονγκ. Από εκεί και πέρα όμως η αντίδραση σας θυμίζει κάτι φιέστες που έκαναν οι παοκτσήδες όταν μας κέρδιζαν στο πρωτάθλημα μετά από 20 χρόνια ξέρω γω. Όταν φτάνεις στο σημείο να έχεις γίνει παοκ, ναι έχεις μικρύνει σαν μέγεθος.

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Τετ 24 Νοέμ 2021, 10:51

Βασικά καθόλου αδιάφορο δεν ήταν.
Καλά έγραψε ο άλλος πιο πάνω, μπορεί να δίνει την έδρα στους τελικούς, όσο νωρίς κι αν είναι.
Ο,τι κι αν σημαίνει αυτό βέβαια, η έδρα δε σημαίνει απόλυτα κερδισμένη σειρά αλλά είναι το μόνο αβαντάζ που υπάρχει.

Δεν αποκλείεται να κάνουν κάποιες ήττες ακόμα στη διάρκεια της ΚΠ και οι 2 αλλά το προχθεσινό ήταν αυτό που λένε στο ποδόσφαιρο ματς 6 βαθμών οπότε απόλυτα λογικοί οι πανηγυρισμοί.

Στην Ευρωλίγκα είναι αλλιώς γιατί φέτος δεν έχουν ίδιους στόχους όπως φαίνεται, άρα κάθε νίκη σε ντέρμπι είναι απλά μία νίκη όπως με την Άλμπα, με τον Ερυθρό και οποιονδήποτε άλλο.

Μπασκετικά μιλώντας, ένα μόνο πράγμα, λυπήθηκα τον Παπαγιάννη, τον πέρασε ο Φαλ στα πόδια, ο Φαλ που είναι σαν οικοδομή...
Καμία τύχη μαζί του...

lostre 13g
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Πέμ 19 Απρ 2012, 16:10
Has thanked: 35 times
Been thanked: 8 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από lostre 13g » Τετ 24 Νοέμ 2021, 11:28

Προς συνόπαδους και αντιπάλους,αντικειμενικά μιλώντας δεν υπάρχει αδιάφορο ντέρμπι στα μεταξύ μας,ακόμα και φιλικό να παίξουμε κάποια στιγμή,το ξέρουμε όλοι μέσα μας.(Οι δικοί μου λέτε για το ερχόμενο της Ευρωλιγκας, οι αντίπαλοι για το προχθεσινό...)Ο γαυρος έχει πιο ποιοτική ομάδα φέτος,δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι σε μεγάλο βαθμό από το αποτέλεσμα του συγκεκριμένου αγώνα,σχετικά με την πορεία των ομάδων μας,μέσα στη σεζόν.
Άλλη μία φορά αποδείχθηκε ότι ο Πριφτης είναι πολύ λίγος για τον Παναθηναϊκό,0 σχεδιασμός στα τελευταία λεπτά,πάλι καλά 3-4 παίκτες μας ήταν καυλωμένοι και πήραν τον αγώνα πάνω τους.

Megara13
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 20:14
Has thanked: 137 times
Been thanked: 65 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Megara13 » Τετ 24 Νοέμ 2021, 11:28

dunder έγραψε: Τετ 24 Νοέμ 2021, 10:14 Δεν πάω να χρυσώσω κανένα χάπι ούτε το παίζω υπεράνω, είπα ότι η ήττα πόνεσε και δεν θέλω να χάνω από εσάς ούτε στο πινγκ πονγκ. Από εκεί και πέρα όμως η αντίδραση σας θυμίζει κάτι φιέστες που έκαναν οι παοκτσήδες όταν μας κέρδιζαν στο πρωτάθλημα μετά από 20 χρόνια ξέρω γω. Όταν φτάνεις στο σημείο να έχεις γίνει παοκ, ναι έχεις μικρύνει σαν μέγεθος.
Καθε χρονο σε κερδίζω ρε μεγάλε. Κάθε χρονο σε κερδίζω με καινούριο τρόπο.

cozanostra13
Δημοσιεύσεις: 589
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 20:30
Has thanked: 87 times
Been thanked: 46 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από cozanostra13 » Τετ 24 Νοέμ 2021, 11:41

χαρήκαμε πολύ για τη νίκη όλοι ειδικά αν αναλογιστούμε ότι η ομάδα στο μπασκετ παλεύει ουσιαστικά μόνη της αφου ο παρκαδόρος μας είπε ότι δεν βάζει λεφτά και θα πουλήσει όπου γουστάρει αυτός(113 μυρια λέει την κοστολόγησε η deloitte) και μας κάνει και χάρη λέει που την δίνει 25 αν την δίνει!!!
ο γαύρος είναι σαφώς ανώτερος ποιοτικά δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό(τουλάχιστον εγώ) αλλά αν πάρουμε προβάδισμα στην έδρα στα play off με οακα με 20000++ μάλλον εσείς θα έχετε το πρόβλημα.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ θυμίζει μόνο ο ερασιτέχνης και πλέον και η θυρα 13 .αν δεν γίνει κάτι με το ποδοσφαιρο ,απο εκει ξεκινάνε όλα για μένα φως δεν θα δει ο συλλογος.
το μόνο καλό πλέον είναι ότι με τις εκκαθαρίσεις στην θυρα 13 και τον απλό κόσμο του παναθηναϊκού που έχει σιχαθεί τον παιδόφιλο ίσως να έχουμε εξελίξεις που θα τις προκαλέσουμε εμείς αυτή την φορά.

enas-apo-emas
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 19:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 76 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από enas-apo-emas » Τετ 24 Νοέμ 2021, 14:03

2,3 παρατηρήσεις για το ματς:

Η 13 ανασυντασεται και λογικό οι μικροί με το παραμικρό να βγαίνουν στους δρόμους. Αυτό για τους πανηγυρισμους.

Εμένα μου φάνηκε πιο πολύ περίεργο ότι δεν γεμίσατε το εξοχικό ενώ όλα μα όλα ήταν υπέρ σας, δείγμα το τι ζημιά σας έχει κάνει το συγκεκριμένο τμήμα.

Όσο για τη διαιτησία απλά φανταστείτε να ήταν ανάποδα οι ρολόι τι θα ακούγαμε ακόμα και σήμερα.

Παραμένετε φαβορί αλλά ποτέ μην υποτιμάτε τον 6️⃣⭐...

Τα υπόλοιπα καλά να είμαστε να τα συζηταμε όλη την χρόνια.

enas-apo-emas
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 19:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 76 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από enas-apo-emas » Τετ 24 Νοέμ 2021, 23:29

Όσο κόσμο μαζεύουμε σε έναν αγώνα του ερασιτέχνη οι βρος τον μαζεύουν ολο το χρόνο σε όλα τα αθλήματα μαζί...

Υγ. Και ειμαστε στα χειρότερα μας... :kahmeno
Συνημμένα
IMG_20211124_232653.jpg
IMG_20211124_232653.jpg (194.5 KiB) Προβλήθηκε 841 φορές

pertesis
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τετ 21 Μαρ 2012, 22:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 87 times

Re: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από pertesis » Πέμ 25 Νοέμ 2021, 09:24

osa exoun kanei tosa xronia oi gavroi aploi filathloi/organomenoi kai to pou exoun ftasei agonistika (me 300 titlous kai evropaika) kai dioikitika ton erasitexni den ta exeis dei ston ypno sou mikre internetakia-pou sou exo kanei ton kolo gipedo
pou tha miliseis gia erasitexni epi tis ousias noumero me tous kyliomenous gia ti lezanta
steile kai mia simerini na kanoume sygrisi vlaka e vlaka

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 63 επισκέπτες