ΑΕΚ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
clown13
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ 16 Δεκ 2011, 23:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από clown13 » Παρ 01 Νοέμ 2019, 23:17

MORBID 13 έγραψε: Παρ 01 Νοέμ 2019, 12:36 Εγω προσωπικά συγχαίρω τους Αεκτζήδες για τη φάση με τη στρούγγα. Μη το πάρετε στραβά, δεν το λέω πολιτικά. Οποιοσδήποτε έφερνε αντίρρηση για το γήπεδο και μάλιστα χωρίς σοβαρό λόγο, ναι ρε φίλε να τη πάθει. Και το λέω γιατί οι Αεκτζήδες ειδικά, το γήπεδο στη ΝΦ το κερδίσανε αυτοί. Ούτε Σπάτα, ούτε δε θυμάμαι Μενίδι που αλλού λέγανε. Θέλανε σπίτι τους και σπίτι τους θα πάνε.
Το μόνο που τους καταλογίζω, είναι πως ρίξανε την ομάδα τους. Για ένα καλύτερο μέλλον; Μπορεί, πάντως η πράξη έμεινε.
Το γήπεδο της Αεκ το κέρδισε και το έφτιαξε ο πρόεδρος της και ιδιοκτήτης της,τρώγοντας και λίγα δέντρα από το δάσος. Εν έτη 2020 μόνο επιχειρηματίες - ιδιοκτήτες ομάδων μπορούν να φτιάχνουν γήπεδα εκεί που θέλουν, απλά τα χανουμια ευτηχησαν να μην έχουν μπλέξει με ότι έχουμε μπλέξει εμεις, και ο ιδιοκτήτης να είναι Αεκ. Θυμάμαι λοιπόν κατι χανουμια μην πω όλα, τι πανιγυρια κάνανε όταν γκρέμισαν το γήπεδο για να γινει άλλο, αυτό εμείς δεν το χουμε επιτρέψει ποτέ, όπως ρίξανε την ομάδα τους, είχανε ρίξει και το γήπεδο για 20 χρόνια, και αν δεν υπήρχε αυτός που υπαρχει συντρίμμια θα έμεναν....

venum
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Δευ 21 Μαρ 2016, 16:42
Has thanked: 53 times
Been thanked: 110 times

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από venum » Παρ 01 Νοέμ 2019, 23:43

Στο μόνο που διαφωνώ ειναι στο οτι είναι αεκ ,παο κλπ ο εκάστοτε πρόεδρος ,το χρημα και το συμφέρον εχει ενα χρώμα και οποιος νομίζει οτι καποιος προεδρος μεγάλης ομαδας ασχολείται για καποιον αλλον λογο εκτος του συμφέροντος ή οτι χανει απο αυτό πρεπει ζει σε αλλο κόσμο .
ΘΥΡΑ 13 ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΟΛΩΝ
υπάλληλοι και γύφτοι

Άβαταρ μέλους
clown13
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ 16 Δεκ 2011, 23:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από clown13 » Σάβ 02 Νοέμ 2019, 00:02

venum έγραψε: Παρ 01 Νοέμ 2019, 23:43 Στο μόνο που διαφωνώ ειναι στο οτι είναι αεκ ,παο κλπ ο εκάστοτε πρόεδρος ,το χρημα και το συμφέρον εχει ενα χρώμα και οποιος νομίζει οτι καποιος προεδρος μεγάλης ομαδας ασχολείται για καποιον αλλον λογο εκτος του συμφέροντος ή οτι χανει απο αυτό πρεπει ζει σε αλλο κόσμο .
Συμφωνώ, εννοούσα ότι ξέρει καλά τι σημαίνει Φιλαδέλφεια για τα χανουμια, και για αυτό ακριβώς ήθελε να το φτιάξει εκεί, σε μας το ίδιο γίνετε ξέρουν τι σημαίνει λεωφόρος για μας αλλά αυτος ειναι ο λόγος που δεν θέλουν να το φτιάξουν εκεί... Δεν υπάρχει παράγοντας πλέον που να βάζει 1 ευρώ μακροχρόνια, και καλυτερα 👌☘️☠️

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 13:32

Συμφωνώ με MORBID. Και στο θέμα Στρούγγας και στο θέμα ότι αυτοί κέρδισαν το να γίνει το γήπεδο στη ΝΦ.

1) Δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα μπορούσαμε να χτίσουμε γήπεδο στους Αμπελοκήπους και θα εμφανιζόταν μια ομάδα ατόμων άσχετη με το ζήτημα που θα προσπαθούσε να βάλει εμπόδια. Αδιαφορώ από ποιο πολιτικό χώρο θα προερχόταν. Να μου και αν ήταν δεξιοί, να μου και αν ήταν αριστεροί.

2) Ναι το γήπεδο τώρα δεν το χτίζει ο κόσμος ΑΛΛΑ ο κόσμος βγήκε κάποτε μπροστά όταν ακουγόταν να μεταναστεύσει η αεκ στα Λιόσια στις χωματερές κτλ.. Αντέδρασαν τότε και μετά βρέθηκε ο Μελισσανίδης και έκανε το όνειρό τους πραγματικότητα. Η αεκ το πάλεψε για να μείνει στον ιστορικό της χώρο, εμείς πλην κάποιων σπασμωδικών κινήσεων μείναμε άπραγοι. Εγκλωβιστήκαμε με τις υπογραφές για τον Βοτανικό και πλέον ο δήμος και οι τράπεζες μας κρατάνε στο χέρι. Θα μας μπλοκάρουν οτιδήποτε άλλο και θα μας σπρώξουν με το ζόρι εκεί. Την πατήσαμε κοινώς και δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα πλέον. Καλά οι γαύροι δεν χρειάστηκε να παλέψουν για τίποτα. Πάντα όλα έτοιμα.
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

Άβαταρ μέλους
clown13
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Παρ 16 Δεκ 2011, 23:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από clown13 » Κυρ 03 Νοέμ 2019, 15:07

PATSIFRIKOS έγραψε: Κυρ 03 Νοέμ 2019, 13:32 Συμφωνώ με MORBID. Και στο θέμα Στρούγγας και στο θέμα ότι αυτοί κέρδισαν το να γίνει το γήπεδο στη ΝΦ.

1) Δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα μπορούσαμε να χτίσουμε γήπεδο στους Αμπελοκήπους και θα εμφανιζόταν μια ομάδα ατόμων άσχετη με το ζήτημα που θα προσπαθούσε να βάλει εμπόδια. Αδιαφορώ από ποιο πολιτικό χώρο θα προερχόταν. Να μου και αν ήταν δεξιοί, να μου και αν ήταν αριστεροί.

2) Ναι το γήπεδο τώρα δεν το χτίζει ο κόσμος ΑΛΛΑ ο κόσμος βγήκε κάποτε μπροστά όταν ακουγόταν να μεταναστεύσει η αεκ στα Λιόσια στις χωματερές κτλ.. Αντέδρασαν τότε και μετά βρέθηκε ο Μελισσανίδης και έκανε το όνειρό τους πραγματικότητα. Η αεκ το πάλεψε για να μείνει στον ιστορικό της χώρο, εμείς πλην κάποιων σπασμωδικών κινήσεων μείναμε άπραγοι. Εγκλωβιστήκαμε με τις υπογραφές για τον Βοτανικό και πλέον ο δήμος και οι τράπεζες μας κρατάνε στο χέρι. Θα μας μπλοκάρουν οτιδήποτε άλλο και θα μας σπρώξουν με το ζόρι εκεί. Την πατήσαμε κοινώς και δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα πλέον. Καλά οι γαύροι δεν χρειάστηκε να παλέψουν για τίποτα. Πάντα όλα έτοιμα.
Θα διαφωνησω, πιστεύω κάναμε πολλά περισσοτερα από αυτούς, μέχρι μελέτη κατασκευαστικη μέχρι και κόμμα, άρθρα σε περιοδικά, πανιά σε γήπεδα, κλπ. Δεν ξέρω αν αυτά είναι σπασμωδικά αλλά είναι σίγουρα πιο πολλά.... Θυμάμαι είχαμε αντιδράσει και εμείς... Για ελαιώνα, ελληνικό, βοτανικό, όπως ακριβώς αντέδρασαν και αυτοι... Και σίγουρα δεν θα αφήσουμε ποτέ κανέναν να γκρεμίσει το γήπεδο πριν γίνει άλλο. Ο λόγος που δεν έχουμε ακόμη γήπεδο, πόσο μάλλον στη λεωφορο, είναι γιατι δεν γίναμε υποτακτικοι του βαρδινογιαννη, βαρύ το τιμημα αλλά υσχιει. Όσο για το τι θα γινόταν αν αντιδρούσαν κάποιοι, νομίζω υπάρχει και άλλη λύση από το να βαράς 20 άτομα που μάλλον έχουν και δίκιο.... Γνώμη μου πάντα, και πάντα φιλικά και παναθηναικα

Άβαταρ μέλους
ego
Δημοσιεύσεις: 525
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιαν 2012, 09:57
Has thanked: 118 times
Been thanked: 35 times

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από ego » Δευ 04 Νοέμ 2019, 14:46

BigBang έγραψε: Παρ 01 Νοέμ 2019, 19:10
ego έγραψε: Παρ 01 Νοέμ 2019, 10:03
BigBang έγραψε: Παρ 01 Νοέμ 2019, 00:25 για τον βρανιες (που λαικιζει σε καθε αναπνοη του) γιατι δεν βγαζετε ανακοινωση; γιατι δεν τον διωχνετε και αυτον απο την ομάδα; με τατου τον Μομτσίλο Ντζούγιτς τον φασιστα του κερατα; δεν ειναι αλλιως να εισαι αεκ; :malakia :malakia
Γιατι ο Βρανιες ανεβασε φωτο για τον Παυλο που αν την σηκωσεις τωρα εσυ στο πεταλλο, οχι πιστολιες αλλά ρουκετες θα πεσουν.
Ο βρανιες ό,τι και να κάνετε θα το υποστηρίξει γιατι σας γλύφει τα παπαρια, αυτό με τον Παύλο που λες δε νομίζω να ισχύει, είμαστε δυστυχώς σε κακή κατάσταση πολιτικά σε σχέση με τα προηγούμενα όμορφα χρόνια αλλά ανεβαίνουν ακόμα κάποια πράγματα.
ΟΚ οταν ανεβουν τα πραγματα,τα ξαναλεμε

Άβαταρ μέλους
BigBang
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Παρ 05 Οκτ 2012, 16:50
Has thanked: 62 times
Been thanked: 36 times

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από BigBang » Τρί 05 Νοέμ 2019, 00:13

ego έγραψε: Δευ 04 Νοέμ 2019, 14:46
BigBang έγραψε: Παρ 01 Νοέμ 2019, 19:10
ego έγραψε: Παρ 01 Νοέμ 2019, 10:03
BigBang έγραψε: Παρ 01 Νοέμ 2019, 00:25 για τον βρανιες (που λαικιζει σε καθε αναπνοη του) γιατι δεν βγαζετε ανακοινωση; γιατι δεν τον διωχνετε και αυτον απο την ομάδα; με τατου τον Μομτσίλο Ντζούγιτς τον φασιστα του κερατα; δεν ειναι αλλιως να εισαι αεκ; :malakia :malakia
Γιατι ο Βρανιες ανεβασε φωτο για τον Παυλο που αν την σηκωσεις τωρα εσυ στο πεταλλο, οχι πιστολιες αλλά ρουκετες θα πεσουν.
Ο βρανιες ό,τι και να κάνετε θα το υποστηρίξει γιατι σας γλύφει τα παπαρια, αυτό με τον Παύλο που λες δε νομίζω να ισχύει, είμαστε δυστυχώς σε κακή κατάσταση πολιτικά σε σχέση με τα προηγούμενα όμορφα χρόνια αλλά ανεβαίνουν ακόμα κάποια πράγματα.
ΟΚ οταν ανεβουν τα πραγματα,τα ξαναλεμε
ανεβαινουν πανια στα γηπεδα μας οπως βλεπεις (παλαιστινη,συρια, αλεξης) και στα κλαμπ μας πολυ περισσοτερα πραγματα (ρωμανος, πολυτεχνειο κλπ κλπ) εκτος αυτου γινονται καποιες δρασεις γενικοτερα, χωρις την τοση λεζαντα φιλε μου σε αλλους τομεις :etsi
cha✼s

Άβαταρ μέλους
shamrock#athens
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τετ 22 Δεκ 2010, 14:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 59 times

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από shamrock#athens » Τρί 05 Νοέμ 2019, 15:53

ΤΑ ΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ...
Οτι χρειάζεται να κάνει για εσένα το τριφύλλι,
το κάνει από τις 3/2/1908

Άβαταρ μέλους
MORBID 13
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2011, 14:09
Has thanked: 149 times
Been thanked: 80 times

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από MORBID 13 » Πέμ 07 Νοέμ 2019, 12:10

clown13 έγραψε: Κυρ 03 Νοέμ 2019, 15:07
PATSIFRIKOS έγραψε: Κυρ 03 Νοέμ 2019, 13:32 Συμφωνώ με MORBID. Και στο θέμα Στρούγγας και στο θέμα ότι αυτοί κέρδισαν το να γίνει το γήπεδο στη ΝΦ.

1) Δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα μπορούσαμε να χτίσουμε γήπεδο στους Αμπελοκήπους και θα εμφανιζόταν μια ομάδα ατόμων άσχετη με το ζήτημα που θα προσπαθούσε να βάλει εμπόδια. Αδιαφορώ από ποιο πολιτικό χώρο θα προερχόταν. Να μου και αν ήταν δεξιοί, να μου και αν ήταν αριστεροί.

2) Ναι το γήπεδο τώρα δεν το χτίζει ο κόσμος ΑΛΛΑ ο κόσμος βγήκε κάποτε μπροστά όταν ακουγόταν να μεταναστεύσει η αεκ στα Λιόσια στις χωματερές κτλ.. Αντέδρασαν τότε και μετά βρέθηκε ο Μελισσανίδης και έκανε το όνειρό τους πραγματικότητα. Η αεκ το πάλεψε για να μείνει στον ιστορικό της χώρο, εμείς πλην κάποιων σπασμωδικών κινήσεων μείναμε άπραγοι. Εγκλωβιστήκαμε με τις υπογραφές για τον Βοτανικό και πλέον ο δήμος και οι τράπεζες μας κρατάνε στο χέρι. Θα μας μπλοκάρουν οτιδήποτε άλλο και θα μας σπρώξουν με το ζόρι εκεί. Την πατήσαμε κοινώς και δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα πλέον. Καλά οι γαύροι δεν χρειάστηκε να παλέψουν για τίποτα. Πάντα όλα έτοιμα.
Θα διαφωνησω, πιστεύω κάναμε πολλά περισσοτερα από αυτούς, μέχρι μελέτη κατασκευαστικη μέχρι και κόμμα, άρθρα σε περιοδικά, πανιά σε γήπεδα, κλπ. Δεν ξέρω αν αυτά είναι σπασμωδικά αλλά είναι σίγουρα πιο πολλά.... Θυμάμαι είχαμε αντιδράσει και εμείς... Για ελαιώνα, ελληνικό, βοτανικό, όπως ακριβώς αντέδρασαν και αυτοι... Και σίγουρα δεν θα αφήσουμε ποτέ κανέναν να γκρεμίσει το γήπεδο πριν γίνει άλλο. Ο λόγος που δεν έχουμε ακόμη γήπεδο, πόσο μάλλον στη λεωφορο, είναι γιατι δεν γίναμε υποτακτικοι του βαρδινογιαννη, βαρύ το τιμημα αλλά υσχιει. Όσο για το τι θα γινόταν αν αντιδρούσαν κάποιοι, νομίζω υπάρχει και άλλη λύση από το να βαράς 20 άτομα που μάλλον έχουν και δίκιο.... Γνώμη μου πάντα, και πάντα φιλικά και παναθηναικα
Για μένα ΔΕΝ κάναμε ΤΙΠΟΤΑ. Ούτε όλο το γήπεδο έβραζε να φωνάζει για γήπεδο. Μάλλον το "σήμα στη καρδιά" φαίνεται πιο ωραίο να το φωνάζεις, ενώ το ''Στη Λεωφόρο γήπεδο"... Ωχου μωρέ τώρα...Αφού δεν μας επιτρέπουν να γίνει εκεί μωρέ τώρα. Ούτε καν για το Γουδί που προσωπικά εγώ ήθελα περισσότερο λόγω θέσης που θα γινόταν. Γι αυτό εγώ θα βγάζω πάντα το κάπελο στους Αεκτζήδες για το θέμα του γηπέδου. ίσως να είμαστε οι μόνοι που δεν έχουμε καταλάβει πως το γήπεδο είναι ΠΙΟ σημαντικό και από 10 σερί πρωταθλήματα.
The truth is in your ghettos
In your jails
In your young love
Not in your courts, or your congress, or the old sit judge man on the young
What the hell do the old know about the
young?

D.R.I
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Δευ 14 Φεβ 2011, 18:27
Has thanked: 12 times
Been thanked: 182 times

Re: ΑΕΚ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από D.R.I » Πέμ 07 Νοέμ 2019, 14:48

Auto to gamwgipedo p ftiaxnetai einai k o logos p anexonaste n paizei I aek me roster atromitou k na zoume me to oti bgazei tha bazei. O melissanidis einai gata k ixere oti m auto tha mas toumpekiasei giati einai To megalitero oneiro olwn mas panw apo otidipote l

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Ahrefs [Bot] και 60 επισκέπτες