ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Τρί 21 Ιουν 2016, 13:58

heraklionhools4 έγραψε:Ο Λεμπρον με το φετινο μπηκε στη 4αδα-5αδα all-time


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οι άλλοι 4 της πεντάδας φαντάζομαι Κόμπε-Γουέηντ-Τζόρνταν-Ντάνκαν...; :lol:

Άβαταρ μέλους
Toufas
Δημοσιεύσεις: 4581
Εγγραφή: Τετ 21 Μάιος 2014, 23:46
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Toufas » Τρί 21 Ιουν 2016, 15:02

Starks έγραψε:Φάπα, 4ος τερμάτισα φίλε, δυστυχώς δεν είχα τον πάγκο για να παίξω σε φουλ ρυθμό και ημιτελικούς και μικρούς τελικούς, ομολογουμένως η τακτική της άεκ να κατεβάσει τα βρακιά στους ημιτελικούς της βγήκε σε καλό...
prepei na kitakseis tin ali8eia katamata,ase tis dikaiologies gt etsi den tha pas mprosta!

tou xronou ta kalitera!
KAI TREMOYNE MOLIS SE DOUN! MAOUNES KAI TRIFILIA!
O TSAKNANTI SE DIDAKSE TEXNH KAI KOLPA XILIA!

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Τρί 21 Ιουν 2016, 15:11

Δε βλέπω που διαφωνείς...
Αν δε σκότωνα τους μαύρους σε 5 ματς, που ήταν μάλιστα ανταγωνιστική η ομάδα, δε διασύρθηκε, δεν υπήρχε περίπτωση να κάνεις 0-1 στο Παλέ... 3 ματς έπαιξες ημιτελικούς και ίδρωσαν μόνο στο ένα...
Αν το είδαν σαν διαχείριση, καλώς το είδαν, τους βγήκε..

Για του χρόνου εμείς ακόμα δεν έχουμε κινηθεί ακόμα, μάλλον δεν έχει βγει ακόμα κάτι έξω γιατί γίνονται πράγματα...
Αλλά ρε φίλε αν ξεκινάς τη χρονιά με Λαρεντζάκη και Βασιλειάδη πρώτες μεταγραφές, αν δεν είναι 9ο-10ες μονάδες στο ρόστερ που ξεκινάς να πας; Έχεις και πιο δύσκολη Ευρώπη απ' τον Άρη...

Άβαταρ μέλους
heraklionhools4
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιούλ 2012, 00:27

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από heraklionhools4 » Τρί 21 Ιουν 2016, 15:41

Starks έγραψε:
heraklionhools4 έγραψε:Ο Λεμπρον με το φετινο μπηκε στη 4αδα-5αδα all-time


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οι άλλοι 4 της πεντάδας φαντάζομαι Κόμπε-Γουέηντ-Τζόρνταν-Ντάνκαν...; :lol:
Τζορνταν,Καριμ,Ρασελ,Ματζικ,Λεμπρον (Μπερντ,Ντανκαν,Τσαμπερλειν,Κομπι,Σακ) Εικόνα .Δε σου λεω καλυτερη πενταδα σαν θεσεις αλλα σαν 10 καλυτεροι παιχτες.
ΥΓ.Επιασε Ματζικ,Καριμ,Σακ,Ντανκαν με 3 Finals MVP. Μονο ο Τζορνταν εχει παραπανω (6)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Τρί 21 Ιουν 2016, 18:50

Έπιασε Μάτζικ, οκ, δεν έχω κάτι να προσθέσω...

purgeri.bbb
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 3 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από purgeri.bbb » Τρί 21 Ιουν 2016, 18:54

Starks έγραψε:Έπιασε Μάτζικ, οκ, δεν έχω κάτι να προσθέσω...
kai o bird meta apo ton lebron...

Άβαταρ μέλους
heraklionhools4
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιούλ 2012, 00:27

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από heraklionhools4 » Τρί 21 Ιουν 2016, 19:08

Starks έγραψε:Έπιασε Μάτζικ, οκ, δεν έχω κάτι να προσθέσω...
Ρε κολλητε βγαλε με λαθος με επιχειρηματα.Πες μου τι κακο μπορεις να πεις για το Λεμπρον εκτος απο τους τελικους του 2011.Βρες μου πιο dominant σειρα απο τη φετινη των τελικων του Λεμπρον στους τελικους(πρωτος σε ποντους,ασσιστ,ριμπαουντ,ταπες,κλεψιματα).Α και αυτα απεναντι στους 73-9.Με ανατροπη απο το 3-1 που να μωρε δεν εχει ξανασυμβει ποτε.Βρες μου εναν αλλο παιχτη που δε τραυματιζεται ποτε!Πιο dominant 13 συνεχη χρονια στο ΝΒΑ εχει κανει μονο ισως ο Καριμ.Εχει ολα τα φοντα να γινει ο κορυφαιος all-time.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
arsett
Δημοσιεύσεις: 338
Εγγραφή: Δευ 21 Φεβ 2011, 23:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 28 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από arsett » Τρί 21 Ιουν 2016, 19:12

Σαν να κάνεις ερώτηση Διαμντίδης ή Γκάλης.......

Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Τρί 21 Ιουν 2016, 19:19

Ντόμιναντ με 3 πρωταθλήματα σε 13 χρόνια όταν ποτέ δεν έπαιξε σε ομάδες με ταγάρια, αλλά σχεδόν πάντα είχε πολύ καλούς συμπαίκτες;
Τώρα για το 1ος στις στατιστικές κατηγορίες, όταν παίζεις 45/48 λεπτά κι όταν στις περισσότερες επιθέσεις ξεκινάει και τελειώνει η επίθεση στα χέρια σου είναι λογικό να έχεις και πολλά ριμπάουντ, και πολλές ασίστ...
Όταν το σουτ του μέσα από τη ρακέτα είναι μετριότατο, δε μπορείς να μου μιλάς για τοπ-5 όλων των εποχών...
Προφανώς και είναι μεγάλος παίχτης, προφανώς και έχει το stardust, αλλά μην το χοντραίνουμε, αγνοείς πάρα πολλούς συγχρόνους του ή λίγο παλιότερους επειδή δεν είναι stars, αγνοείς το Ντάνκαν, αγνοείς το Ντουράντ, αγνοείς τη μισή 1η και τη μισή 2η Ντριμ-Τιμ, αγνοείς τον Άιβερσον, αν είσαι μέχρι 17-18 χρονών έχεις ένα πόιντ να θεωρείς ότι είναι στο τοπ-5 αυτών που είδες, αν δεν είσαι, δε μπορώ να διαφωνήσω περισσότερο...

Άβαταρ μέλους
heraklionhools4
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Σάβ 14 Ιούλ 2012, 00:27

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από heraklionhools4 » Τρί 21 Ιουν 2016, 19:34

Starks έγραψε:Ντόμιναντ με 3 πρωταθλήματα σε 13 χρόνια όταν ποτέ δεν έπαιξε σε ομάδες με ταγάρια, αλλά σχεδόν πάντα είχε πολύ καλούς συμπαίκτες;
Τώρα για το 1ος στις στατιστικές κατηγορίες, όταν παίζεις 45/48 λεπτά κι όταν στις περισσότερες επιθέσεις ξεκινάει και τελειώνει η επίθεση στα χέρια σου είναι λογικό να έχεις και πολλά ριμπάουντ, και πολλές ασίστ...
Όταν το σουτ του μέσα από τη ρακέτα είναι μετριότατο, δε μπορείς να μου μιλάς για τοπ-5 όλων των εποχών...
Προφανώς και είναι μεγάλος παίχτης, προφανώς και έχει το stardust, αλλά μην το χοντραίνουμε, αγνοείς πάρα πολλούς συγχρόνους του ή λίγο παλιότερους επειδή δεν είναι stars, αγνοείς το Ντάνκαν, αγνοείς το Ντουράντ, αγνοείς τη μισή 1η και τη μισή 2η Ντριμ-Τιμ, αγνοείς τον Άιβερσον, αν είσαι μέχρι 17-18 χρονών έχεις ένα πόιντ να θεωρείς ότι είναι στο τοπ-5 αυτών που είδες, αν δεν είσαι, δε μπορώ να διαφωνήσω περισσότερο...
Το 2007 πηγε τελικους με καλυτερο συμπαιχτη το Λαρι Χιουζ.Θεωρεις οτι απο τους τελικους που εχασε μπορουσε να ειχε κερδισει καποιον αλλον εκτος του'11;Ο Τζορνταν επαιξε ποτε τελικους απεναντι σε χειροτερη ομαδα;
Οκ μου λες πως αγνοω Ντανκαν.Οκ.Αγνοω Ντουραντ και Αιβερσον;Δηλαδη τους εχεις τοπ10;Τους ατιτλους;Πανω απο το Λεμπρον;Που πηγαν 1+1 φορα τελικους;Και νικησαν 1 ματς;
Βλεπω απο το 2000 ΝΒΑ.Ειδικα απο το 2003 φανατικα.Αγαπημενος μου ειναι ο Σακ.
Επισης λες για μετριοτατο σουτ,τι σημασια εχει το πως σκοραρεις;Χουκ,Μιντρειντζ,Λαυ απ,Καρφωματα ολα μετρανε για 2 ποντους.
Τη συζητηση τη ξεκινησα απο διαφορα σχολια κορυφαιων δημοσιογραφων του ΝΒΑ για το ποσο καλος ειναι ο Λεμπρον.Εδω βγηκε ο Μπιλ Σιμμονς ισως ο κορυφαιος δημοσιογραφος και Σελτικς μεχρι το κοκκαλο και ειπε για Λεμπρον στη 4αδα all-time.Το ιδιο και Ματζικ εδω και πολυ καιρο.Το ιδιο και Αιζαια μετα το 7ο ματς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εικόνα

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης